Merhaba Dünya!

Çok klasik bir ilk yazı başlığı ile herkese merhaba!

Açıkçası bu yazıyı yazmak için birkaç günümü harcadım. Nitekim önemsiz gibi gözükebilir ancak yıllar sonra anlam ifade edecek bir yazı olduğu için biraz özen gösterdiğimi söyleyebilirim.

Blog açma fikrimin ortaya çıkışı ve gelişim süreci

Aslında blog açma fikrimin temeli 2011 senesine dayanıyor. O dönemlerde hem okuduğum bölüm hem de ilgi alanlarımın çoğunun bilgisayar sektörüne yönelmesi sonucu; kendimi tanıtmak, öğrendiğim bilgileri paylaşmak amacıyla bir blog açmayı düşündüm. Hayatımda ilk defa bir sunucu ve alan adı kiraladım.

Tercih ettiğim ilk alan adım, ismimin baş harflerinden oluşan bir kısaltma ile “official” kelimelerinin bir araya gelmesinden oluşuyordu.

Alan adımın yazılışının zorluğu ve okuduğum “web tasarımı ve yazılımı” alanına yeni alışıyor olmam; yaklaşık bir sene boyunca beklememe neden oldu. Bu bekleyiş sonucunda tercihlerim de bir değişiklik yaparak şu anda kullandığım alan adını kiraladım.(19 Temmuz 2012)

Bu gelişmeyle beraber bir adım atmam gerekiyordu. Dolayısıyla ilgi alanım doğrultusunda kendi içerik yönetim sistemi‘mi yazmak istedim. Ancak vakit alacağı için, öncelikle kendimi temsil eden bir tanıtım sayfası yayınladım.

dogancantat.com ilk tanıtım sayfası.

Bu adımı attıktan sonra; içerik yönetim sistemi‘mi yazmaya başladım. Ancak istediğim seviyede bir yazılım oluşturamadığım ve farklı projeleri geliştirmeye yöneldiğim için yaklaşık 3-4 sene boyunca sürekli yeni tanıtım sayfaları yayınladım.

dogancantat.com son tanıtım sayfası.

Bugün itibariyle; belki kendi içerik yönetim sistemi‘mi yayınlamamış olsam da bir çok kullanıcı tarafından tercih edilen WordPress altyapısını kullanarak blog evrenine bir giriş yapmış bulunmaktayım.

Ne gibi içerikler yer alacak?

Önümüzdeki günlerde; sadece belirli bir konuda olmaksızın kaliteli ve özgün içerikler yayınlamaya başlayacağım. Tabi ki içerikler arasında; ilgi alanlarım olan bilim ve teknoloji, sanat ve mesleğim olan bilgisayar sektörü konularını kapsayan içerikler daha fazla olabilir.

Yeni bir içerikte görüşmek dileğiyle.. 🙂